LIFESTYLE Zdrowie

Cerugrip – zwalcz objawy przeziębienia i grypy

Cerugrip – zwalcz objawy przeziębienia i grypy
Gdy dopadnie cię przeziębienie lub grypa, marzysz tylko o jednym – pozbyć się męczących objawów. Gorączka, zatkany nos, kaszel czy ból gardła skutecznie uprzykrzają nam życie, szczególnie, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe pozostanie w

Data publikacji: 2018-12-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cerugrip – zwalcz objawy przeziębienia i grypy
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

Gdy dopadnie cię przeziębienie lub grypa, marzysz tylko o jednym – pozbyć się męczących objawów. Gorączka, zatkany nos, kaszel czy ból gardła skutecznie uprzykrzają nam życie, szczególnie, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe pozostanie w domu.

Cerugrip – zwalcz objawy przeziębienia i grypy Zdrowie, LIFESTYLE - Gdy dopadnie cię przeziębienie lub grypa, marzysz tylko o jednym – pozbyć się męczących objawów. Gorączka, zatkany nos, kaszel czy ból gardła skutecznie uprzykrzają nam życie, szczególnie, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe pozostanie w domu.

Gdy dopadnie cię przeziębienie lub grypa, marzysz tylko o jednym – pozbyć się męczących objawów. Gorączka, zatkany nos, kaszel czy ból gardła skutecznie uprzykrzają nam życie, szczególnie, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe pozostanie w domu. W takiej sytuacji pomocny jest lek, który zwalcza objawy zarówno przeziębienia, jak i grypy, taki jak Cerugrip.

 

Przeziębienie czy grypa?

Choć to grypą straszą nas co roku, to jednak przeziębienie dopada nas znacznie częściej i właśnie przeziębienie skutecznie utrudnia nam normalne funkcjonowanie. Prawdą jest również, że właśnie przeziębienie najczęściej lekceważymy, próbując je przechodzić. Pojawiamy się w pracy kaszlący i zakatarzeni, obdarzamy naszymi wirusami połowę koleżanek i kolegów z biura. 

 

Czy warto tak postępować? Oczywiście, że nie. Przeziębienie – szczególnie to, w którego przebiegu pojawia się gorączka, obciąża nasz organizm. Próby przechodzenia go mogą skończyć się nadkażeniem bakteryjnym i koniecznością wizyty u lekarza oraz wdrożeniem antybiotykoterapii, która przecież nie jest obojętna dla naszego organizmu. Dlatego, jeśli pojawią się pierwsze objawy, dobrze jest zostać w domu przez dwa – trzy dni i zastosować jeden z dostępnych w aptece preparatów łagodzących objawy, takich jak Cerugrip. Jeśli objawy nie ustępują, lub od początku wskazują na grypę (utrzymująca się wysoka gorączka, zawroty głowy lub bóle kostno-stawowe) – bezwzględnie należy udać się do lekarza.

 

Zarówno przeziębienie jak i grypa przenoszą się drogą kropelkową – można się nią zarazić nawet podczas zwykłej rozmowy. Czasem wystarczy, że dotkniemy na przykład klamki, którą wcześniej dotykała chora osoba – dlatego w okresie infekcyjnym tak ważne jest przestrzeganie higieny, a szczególnie częstsze niż zazwyczaj mycie rąk. 

A to już wiesz?  Unitop odświeża wizerunek – online i stacjonarnie!

 

Cerugrip – na objawy przeziębienia i grypy

Cerugrip to lek przeciw objawom przeziębienia i grypy, który zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. 

• Paracetamol zwalcza bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy.

• Pseudoefedryna udrożnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie, likwiduje obrzęk śluzówki.

• Dekstrometorfan łagodzi męczący suchy kaszel.1

 

Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat i młodzieży. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

 

Cerugrip jest dostępny w aptekach, cena za opakowanie zawierające 20 tabletek wynosi około 12 złotych. 

 

 

 

 

 

 

1. Ulotka przylekowa leku Cerugrip

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się   z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Cerugrip – zwalcz objawy przeziębienia i grypy Zdrowie, LIFESTYLE - Gdy dopadnie cię przeziębienie lub grypa, marzysz tylko o jednym – pozbyć się męczących objawów. Gorączka, zatkany nos, kaszel czy ból gardła skutecznie uprzykrzają nam życie, szczególnie, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe pozostanie w domu.
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy