LIFESTYLE Zdrowie

Falck świętuje 110. urodziny

Falck świętuje 110. urodziny
3 października 2016 r. mija 110 lat od utworzenia Falck – największej prywatnej firmy ratowniczej w

Data publikacji: 2016-10-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Falck świętuje 110. urodziny
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

3 października 2016 r. mija 110 lat od utworzenia Falck – największej prywatnej firmy ratowniczej w Europie.

Falck świętuje 110. urodziny Zdrowie, LIFESTYLE - 3 października 2016 r. mija 110 lat od utworzenia Falck – największej prywatnej firmy ratowniczej w Europie.

Z tej okazji Centra Medyczne Falck zapraszają na bezpłatne konsultacje lekarskie. Grupa Falck zatrudnia obecnie 30 000 osób w 45 krajach na 5 kontynentach. Tymczasem wszystko rozpoczęło się pod koniec XIX w. od małej iskierki.

W 1884 roku na Zamku Christiansborg, w siedzibie Duńskiego Parlamentu wybuchł pożar, który zniszczył niemal cały budynek. Niespełna 20-letniSophus Falck pomagał w akcji ratowniczej. Obserwował panujący tam chaos i przekonał się, jak ważne jest umiejętne współdziałanie przybyłych na pomoc ludzi, by skutecznie udzielać wsparcia poszkodowanym. Iskierka, która wznieciła pożar budynku, stała się także inspiracją dla Sophusa Falcka do utworzenia w 1906 roku Korpusu Ratunkowego – składającego się wówczas ze straży pożarnej. Było to dokładnie 110 lat temu.

Od tego czasu niezmienne pozostały główne wartości, na których opiera się działalność firmy: dostępność, wiarygodność, kompetencje, szybkość reagowania, skuteczność oraz potrzeba niesienia pomocy poszkodowanym. Dzięki zaangażowaniu pracowników, ich poświęceniu, chęci pomagania innym, opanowaniu i umiejętnościom, Falck niesie pomoc medyczną i ratunkową na całym świecie, w tym także w Polsce, gdzie zatrudnia ponad 3 000 osób.

– Niewiele firm na świecie może pochwalić się tak długą i wspaniałą historią jak my. Falck ma wyjątkową, sprecyzowaną misję, która nie zmieniła się od początku istnienia firmy: chcemy ratować ludzkie życie i być zawsze blisko ludzi. Robimy to z najwyższym zaangażowaniem już od 110 lat. – mówi Katarzyna Czajka, Prezes Zarządu Falck Medycyna Sp. z o.o.

Obchodząc 110 rocznicę powstania, firma postanowiła ustanowić 3 października Dniem Pomocy Falck. Zaprasza do wspólnego świętowania wszystkie społeczności, którym służy od wielu lat. Falck w Polsce rozwija się również w obszarze szeroko pojętej opieki medycznej. Dlatego z okazji okrągłej rocznicy pierwszych 110 osób będzie mogło skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich realizowanych w Centrach Medycznych w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 22 535 91 91.

A to już wiesz?  Instytut Świadomości z akcją Tak Życzliwości Nie Samotności

Pożar Zamku Christiansborg rozpoczął się od zwykłej iskry. Stała się ona inspiracją dla Sophusa Falcka, ale jest też nieustanną motywacją dla ludzi związanych z Falck do działania i pomagania każdego dnia.

 

 

O FALCK

Falck jest największym dostawcą usług ratownictwa medycznego w Polsce oraz istotnym podmiotem zapewniającym opiekę medyczną dla firm, osób prywatnych oraz instytucji publicznych. Na terenie całego kraju Falck posiada 25 placówek medycznych, 66 stacji pogotowania ratunkowego oraz 150 nowoczesnych ambulansów. Zatrudniając 3000 osób, Falck zapewnia usługi dla ponad 2,5 miliona osób.

Działalność operacyjna spółki podzielona jest na dwie części: ratownictwo medyczne oraz nowoczesna opieka medyczna.

www.falck.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Falck świętuje 110. urodziny Zdrowie, LIFESTYLE - 3 października 2016 r. mija 110 lat od utworzenia Falck – największej prywatnej firmy ratowniczej w Europie.
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy