Zdrowie

Familijny wyjazd z dzieckiem – jak się przygotować?

Familijny wyjazd z dzieckiem – jak się przygotować?
Warszawa, 16.07.2019 r. Familijny wyjazd z dzieckiem – jak się przygotować? Góry czy morze, Polska czy zagranica? Niezależnie jaki kierunek obierzesz na wakacyjny wypoczynek ze

Warszawa, 16.07.2019 r.
Familijny wyjazd z dzieckiem – jak się przygotować?

Góry czy morze, Polska czy zagranica? Niezależnie jaki kierunek obierzesz na wakacyjny wypoczynek ze swoją pociechą, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu się do wspólnej podróży. Dowiedz się, jak zorganizować wyjazd z dzieckiem i spędź urlop z uśmiechem.

Wakacje to ten czas w roku, którego najbardziej nie możemy się doczekać. Dobre przygotowanie jest jeszcze bardziej istotne, gdy w podróżniczym składzie pojawia się szczególnie wymagający pasażer – dziecko. Jedni do wyprawy z maluchem w nieznane podchodzą z dystansem, inni nie mają z tym żadnego problemu. Jak się okazuje, wystarczy pozytywne myślenie i dobra organizacja, aby móc spać spokojnie i bez stresu odliczać dni do wyjazdu.

Wspólne planowanie i wybór kierunku
Dzieciom wakacyjny wyjazd dosłownie przewraca świat do góry nogami – zmienia się ich przestrzeń, towarzystwo, a codzienne przyzwyczajenia i rutyna schodzą na drugi plan. Planując kierunek wspólnego wypoczynku, warto wybrać miejsce przystosowane do pobytu rodzin z dziećmi i zlokalizowane w otoczeniu, sprzyjającym aktywnościom z najmłodszymi. Mniej ważne, czy będzie to pensjonat nad morzem, domek letniskowy nad jeziorem czy schronisko w górach – wybierz przestrzeń, umożliwiającą wypełnienie ciekawie czasu. Pamiętaj, podczas tej podróży, pierwszoplanową rolę odgrywa dziecko. Zależność jest prosta – zadowolony maluch to wypoczęta rodzina!

Pakowanie nie takie straszne, jak się wydaje
Ta część podróży wielu z nas przyprawia o zawrót głowy – pakowanie. Jak się do niego zabrać, żeby nie zwariować, szczególnie gdy poza własną walizką, musimy pamiętać o dziecięcej? Do pakowania warto zaangażować swoją pociechę, dzięki czemu skróci się czas selekcji maskotek i innych zabawek. Obowiązkowy uczestnik wyjazdu to pluszowy przyjaciel dziecka, z którym maluch będzie mógł wspólnie podziwiać widoki za oknem i rozmawiać. Zabawki odwrócą uwagę od przedłużającej się podróży i wypełnią czas w drodze. Pamiętaj o dostosowaniu ubrań do pogody w miejscu wypoczynku – może być upał albo tydzień ulewy!. Bądź gotowa na każdą okoliczność. Nie zapomnij kluczowych akcesoriów – kapelusza lub czapki, filtra przeciwsłonecznego, środków higienicznych dla dzieci, zwłaszcza jeśli maluch toleruje tylko produkty o określonym składzie.

A to już wiesz?  Babka rumowo-śliwkowa z polewą karmelowo-rumową

Zabawy na drogę
Podróż samochodem, pociągiem, samolotem, mimo że gwarantuje nowe widoki za oknem, bardzo dłuży się dziecku i powoduje znudzenie. Warto na tę okoliczność mieść asa w rękawie – kieszonkowe gry i przekąski, dzięki którym dalsza część drogi odbędzie się bez płaczu i marudzenia. Uwagę dzieci skupi popularne „a kuku” czy „kto pierwszy zobaczy?”, śpiewanie, zagadki, czytanki, wyliczanki, bajki. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą płyty, książkę czy przygotowane wcześniej pytania, które zdadzą egzamin na piątkę podczas podróży.

Chwila przerwy na jedzenie
Nic tak nie umili chwili, jak smaczne przekąski! Nie może ich zabraknąć w torbie podróżnej. Dzieci uwielbiają słodkości, a w trasie idealnie sprawdzą się lekkie i kruche, rodzinne wafelki Familijne. Każdy znajdzie swój ulubiony smak – od lekkich owocowych: truskawka-śmietanka czy cytryna po klasyczne wafelki śmietankowe bądź kakaowe. Idealną opcją wakacyjną są również Familijne karmelowe w chrupiącym, gofrowym waflu. Świetna przekąska niezależnie od pogody. Do końca lipca można dodatkowo „Chrupnąć Kasę!” w loterii Familijnych. Do wygrania jest gotówka – codziennie 50 x 50 zł, a w wielkim finale aż 50 tys. złotych. Szczegóły na www.promocjafamilijne.pl.

Producent: Colian Sp. z o.o
Produkt: Familijne Gofrowe z musem o smaku waniliowym
Cena det. ok. 3,99 zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy