LIFESTYLE Zdrowie

Kompleksowe podejście do żył!

Kompleksowe podejście do żył!
Na podstawie badania epidemiologicznego przeprowadzonego przez prof. A. Jawienia i wsp.1 stwierdzono, że 51% kobiet i 38% mężczyzn w Polsce cierpi na dolegliwości kończyn dolnych związane z niewydolnością działania zastawek

Data publikacji: 2015-11-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kompleksowe podejście do żył!
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

Na podstawie badania epidemiologicznego przeprowadzonego przez prof. A. Jawienia i wsp.1 stwierdzono, że 51% kobiet i 38% mężczyzn w Polsce cierpi na dolegliwości kończyn dolnych związane z niewydolnością działania zastawek żylnych.

Kompleksowe podejście do żył! Zdrowie, LIFESTYLE - Na podstawie badania epidemiologicznego przeprowadzonego przez prof. A. Jawienia i wsp.1 stwierdzono, że 51% kobiet i 38% mężczyzn w Polsce cierpi na dolegliwości kończyn dolnych związane z niewydolnością działania zastawek żylnych.

Na podstawie badania epidemiologicznego przeprowadzonego przez prof. A. Jawienia i wsp.1 stwierdzono, że 51% kobiet i 38% mężczyzn w Polsce cierpi na dolegliwości kończyn dolnych związane z niewydolnością działania zastawek żylnych.

Choroby żył kończyn dolnych są współczesnym problemem społecznym, a wzrost zachorowań łączy się z warunkami życia cywilizacji XXI wieku. Dolegliwości kończyn dolnych są rosnącym problemem w krajach wysoko uprzemysłowionych i dotyczą znacznej liczby osób czynnych zawodowo.

Dlaczego wieczorem mamy uczucie „ciężkich i zmęczonych nóg”?

Wczesnym objawem zmian zachodzących w żyłach jest uczucie „ciężkich i zmęczonych nóg” nasilające się pod koniec dnia. Podczas badania lekarz może stwierdzić siateczkowate poszerzenia żył oraz pojawienie się tzw. pajączków naczyniowych.

We wczesnym okresie zmiany w żyłach są jedynie „defektem” kosmetycznym, jednak w miarę powiększania się oraz narastania zaburzeń w krążeniu żylnym, zmiany stają się coraz bardziej widoczne.

Wśród czynników sprzyjających powstawianiu zmian w żyłach należy wymienić2:

płeć żeńską,
wiek,
przebyte ciąże,
otyłość,
czynniki genetyczne.

Istnieją także dodatkowe czynniki nasilające dolegliwości kończyn dolnych:

praca w pozycji stojącej lub siedzącej,
noszenie butów na wysokich obcasach,
noszenie obcisłych ubrań (pończochy lub podkolanówki),
mała aktywność fizyczna,
częste korzystanie z solarium lub sauny,
dieta powodująca częste zaparcia.

Kompleksowe podejście do żył zapewnia stosowanie MULTIFLAV®

Istnieją różne metody leczenia zmian w żyłach powstałych na skutek nieprawidłowego funkcjonowania zastawek żylnych. Jednakże w każdej metodzie zalecane jest stosowanie preparatów farmakologicznych. Preparaty o działaniu flebotropowym poprawiają elastyczność naczyń żylnych i przywracają prawidłową ich przepuszczalność.

„Leki flebotropowe stosowane są wspomagająco w leczeniu chorób żył kończyn dolnych. Redukują one uczucie „ciężkości nóg”, pieczenia, kurczów nocnych i parestezji, bólu nóg i obrzęków. Powodują wzmocnienie ścian żył, wpływają korzystnie na mikrokrążenie. Najchętniej pacjentom zalecam stosowanie preparatów, które zawierają kilka składników, np.: diosminę, hesperydynę, wyciąg z ruszczyka kolczastego, wyciąg z winorośli,
witaminę C. Synergistyczne i wielotorowe działanie kilku składników przynosi lepsze efekty terapeutyczne w porównaniu do preparatów zawierających pojedyncze składniki” – mówi dr angiolog Zbigniew Klimczak.

A to już wiesz?  NORMOBARIA + DEKONTAMINACJA = TARCZA ANTYWIRUSOWA!

Multiflav® to nowoczesny, wieloskładnikowy preparat flebotropowy oparty na Micro Flavo 5 complex.

Micro Flavo 5 complex to:

zmikronizowana diosmina i hesperydyna – mikronizacja gwarantuje lepszą wchłanialność, efektywniejsze wykorzystanie przez organizm oraz wyższą skuteczność działania3,
wyciąg z ruszczyka kolczastego oraz wyciąg z pestek winogron – pomagają w zmniejszaniu uczucia „ciężkich nóg” oraz wspomagają utrzymanie dobrej kondycji żył kończyn dolnych,
witamina C – przyczynia się do produkcji włókien kolagenowych – ważnego składnika ścian naczyń żylnych4.

Kompleksowy skład MULTIFLAV® gwarantuje optymalne działanie preparatu oraz prawidłowe funkcjonowanie naczyń żylnych.

Preparat stosuje się – jedna tabletka dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Sugerowana cena dla pacjenta – około 11 zł za opakowanie 30 tabletek oraz około 18 zł za opakowanie 60 tabletek.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kompleksowe podejście do żył! Zdrowie, LIFESTYLE - Na podstawie badania epidemiologicznego przeprowadzonego przez prof. A. Jawienia i wsp.1 stwierdzono, że 51% kobiet i 38% mężczyzn w Polsce cierpi na dolegliwości kończyn dolnych związane z niewydolnością działania zastawek żylnych.
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy