Stomatologia

Oczaruj go uśmiechem! Sprawdzone sposoby na piękny i zdrowy uśmiech

Oczaruj go uśmiechem! Sprawdzone sposoby na piękny i zdrowy uśmiech
Informacja prasowa Warszawa, 23 października 2018 r. Piękny i szczery uśmiech to sprawdzony sposób nie tylko na przyciągnięcie uwagi płci przeciwnej, ale również na zjednanie

Informacja prasowa
Warszawa, 23 października 2018 r.

Piękny i szczery uśmiech to sprawdzony sposób nie tylko na przyciągnięcie uwagi płci przeciwnej, ale również na zjednanie sobie surowej szefowej, czy uspokojenie zdenerwowanej przyjaciółki. Wielu naukowców udowodniło, że uśmiechnięte osoby o wiele szybciej nawiązują relacje z innymi ludźmi oraz łatwiej osiągają swoje cele. Warto więc poświęcić swojej jamie ustnej kilka minut dziennie, aby móc chwalić się pięknym uśmiechem zawsze, gdy jest ku temu okazja.
Czy wiecie, że w mózgu są neurony, które potocznie nazwane są „lustrzanymi”? To właśnie dzięki nim, często bezwiednie, odwzajemniamy uśmiech drugiej osoby. Poza wywoływaniem na twarzy innych reakcji podobnych do swoich sprawiamy, że zaczyna nas ona postrzegać jako bardziej przyjaznych, miłych i radosnych. Czym charakteryzuje się uśmiech, który wywołuje tak pozytywny odzew?
Szczery
Uśmiech powinien być szczery. Ten wymuszony nie wygląda naturalnie i nie przekonuje do nas innych ludzi. Sztuczny uśmiech można łatwo rozpoznać – prawdę zdradzą… oczy. Za uśmiech odpowiedzialne są dwie grupy mięśni: jarzmowe większe oraz okrężne oka. Te pierwsze biegną od naszych ust w stronę zewnętrznych kącików oka. Ich pracę możemy kontrolować, co pozwala nam się uśmiechać, kiedy chcemy. Jednak druga partia mięśni, tych znajdujących się w okolicy oka, nie jest już taka prosta do opanowania. Niewiele osób to potrafi, dlatego uśmiech angażujący także tę partię jest uznawany za szczery.
Zdrowy
Dobra kondycja zębów, świeży oddech i zdrowa błona śluzowa jamy ustnej zwiększają pewność siebie i wpływają na pozytywny odbiór naszej osoby przez rozmówców. Niestety wiele osób uważa, że do zachowania dobrego stanu uzębienia wystarczy codzienna higiena. Tymczasem czynność ta jest często wykonywana niepoprawnie.
Szczotkowanie zębów powinno odbywać się po każdym posiłku, a przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Na tę czynność należy poświęcić co najmniej 2-3 minuty. Tyle czasu jest bowiem potrzebne, aby składniki zawarte w paście do zębów zaczęły działać, oraz aby oczyścić dokładnie powierzchnię każdego zęba. Pielęgnację warto również uzupełnić o stosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Nie zastąpi on szczotkowania zębów, jednak może dotrzeć do miejsc, których nie udało nam się oczyścić za pomocą szczoteczki. Będzie również dodatkowym zabezpieczeniem przed nieświeżym oddechem czy powstawaniem kamienia nazębnego. Oczywiście nie zapominajmy także o nici dentystycznej, która pozwala na dokładnie oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych – mówi Magdalena Szela-Słowik, ekspert akcji „Nie musi ci to przeszkadzać”.
Musimy również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u dentysty, który będzie mógł na bieżąco sprawdzać stan naszej jamy ustnej i reagować na wszelkie nieprawidłowości.
Kiedy nie możemy się uśmiechać
Szczery uśmiech może przerodzić się w grymas bólu, kiedy w jamie ustnej pojawi się bolesna afta. Jesteśmy na nie szczególnie narażeni właśnie jesienią, kiedy nasza odporność spada. Nadżerka jest bardzo bolesna i może skutecznie utrudnić picie, jedzenie, mówienie, czy… uśmiechanie się! W takiej sytuacji warto mieć żel, który szybko odizoluje rankę od drażniących czynników zewnętrznych, zadziała przeciwbólowo i wspomoże odnowę błony śluzowej. Dzięki temu, znowu będziemy mogli uśmiechać się od ucha do ucha.
Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji www.niemusicitoprzeszkadzac.pl

A to już wiesz?  Utrata jednego zęba może mieć poważne konsekwencje!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy