LIFESTYLE Zdrowie

„WALCZ” na elewacji PGE Narodowego i Narodowy Test Wiedzy

„WALCZ” na elewacji PGE Narodowego i Narodowy Test Wiedzy
W Światowy Dzień Walki z Rakiem Fundacja Onkologiczna Alivia zainaugurowała kampanię „Wojna z

Data publikacji: 2017-02-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „WALCZ” na elewacji PGE Narodowego i Narodowy Test Wiedzy
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

W Światowy Dzień Walki z Rakiem Fundacja Onkologiczna Alivia zainaugurowała kampanię „Wojna z rakiem”.

„WALCZ” na elewacji PGE Narodowego i Narodowy Test Wiedzy Zdrowie, LIFESTYLE - W Światowy Dzień Walki z Rakiem Fundacja Onkologiczna Alivia zainaugurowała kampanię „Wojna z rakiem”.

W jej ramach na elewacji PGE Narodowy zostało wyświetlone hasło „WALCZ”, wzywające Polaków do zadbania o swoje zdrowie oraz zaangażowania w pomoc innym chorym. Równocześnie uruchomione zostały licytacje pamiątek sportowych, w tym podpisanej koszulki Arkadiusza Milika, napastnika piłkarskiej reprezentacji Polski. Kolejnym ważnym elementem jest Narodowy Test Wiedzy o Walce z Rakiem, którego wyniki pozwolą stwierdzić, czy Polacy są odpowiednio przygotowani do walki z rakiem. Akcję realizują pro bono firmy: Saatchi & Saatchi / Interactive Solutions, Platige Image, Juice, studio produkcyjne Dobro, Big Picture oraz PGE Narodowy i Allegro.

Fundacja Onkologiczna Alivia, inaugurując swoją kampanię „Wojna z rakiem” w Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony 4 lutego, pragnie w symboliczny sposób przypomnieć o narastającym problemie chorób nowotworowych w wielu państwach świata. Zachęca też wszystkich do zatrzymania się
i zastanowienia nad zdrowiem swoim oraz najbliższych.

Kampania „Wojna z rakiem”

Oś kampanii „Wojna z rakiem” stanowi spot o tej samej nazwie. Podobnie jak w ubiegłym roku zobaczyć go można w mediach, kinach oraz w internecie. Film można obejrzeć pod linkiem: www.youtube.com/watch?v=pKnoavK9ctc. W tym roku Fundacja postanowiła znacznie rozszerzyć swoje działania – w ramach kampanii przygotowała dodatkowe akcje, które mają popularyzować ideę dbania o swoje zdrowie oraz solidaryzowania się z pacjentami onkologicznymi. Są to między innymi:

 „WALCZ”, czyli wszystkie oczy na PGE Narodowy. 4 lutego, przez cały dzień, na elewacji PGE Narodowego wyświetlane było hasło „WALCZ”, symbolicznie wzywające do podjęcia walki z rakiem, przypomnienia sobie o codziennej batalii tysięcy pacjentów onkologicznych oraz konieczności wzięcia spraw dotyczących zdrowia w swoje ręce. Według Fundacji Onkologicznej Alivia tylko aktywna postawa chorego, wspierana przez jego najbliższych oraz chęć walki może przynieść odpowiednie rezultaty.

A to już wiesz?  Dodaj jesieni stylu – jakie dodatki wybrać w tym sezonie?

Aukcje pamiątek piłkarskich. Fundacja za pośrednictwem serwisu Allegro prowadzi aukcje pamiątek piłkarskich przekazanych przez wybitnych polskich sportowców. Wśród licytowanych przedmiotów znajdują się między innymi podpisana koszulka Arkadiusza Milika, napastnika piłkarskiej reprezentacji Polski. Wszystkie aukcje są dostępne na stronie www.charytatywni.allegro.pl i będą trwać do 30 kwietnia br. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na fundusz pomocy pacjentom onkologicznym w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

 

 

 

Narodowy Test Wiedzy o Walce z Rakiem. Wiedza to bardzo ważne narzędzie do prowadzenia skutecznej walki z rakiem. Z jednej strony trzeba znać sposoby na zmniejszenie ryzyka zachorowania,
z drugiej zaś pamiętać o wykonywaniu odpowiednich badań diagnostycznych – to one zwiększają szanse na wczesne rozpoznanie oraz rozpoczęcie leczenia. Dlatego warto już teraz sprawdzić stan swojej wiedzy i zacząć ją uzupełniać. Pomoże w tym Narodowy Test Wiedzy o Walce z Rakiem,
czyli badanie wiedzy Polaków o profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorób nowotworowych.
Test można rozwiązywać na stronie internetowej www.testoraku.pl.

Koncepcję strategiczną i kreatywną kampanii przygotowała agencja Saatchi & Saatchi / Interactive Solutions. Za produkcję spotu odpowiadało Dobro, kreatywne studio produkcyjne należące do Platige Image, zaś za postprodukcję – Platige Image. Reżyserii podjął się Karol Kołodziński, a o dźwięk zadbało studio Juice należące do grupy kapitałowej Platige Image. Za strategię i realizację działań PR odpowiada agencja Big Picture. Wyświetlanie hasła „WALCZ” na elewacji PGE Narodowy mogło się odbyć dzięki uprzejmości PL2012 a wsparcia w organizacji aukcji charytatywnych udzieliło Allegro. Kampanię wspomaga również firma Husqvarna, w której punktach dealerskich będzie można oglądać kampanijne plakaty.

Jak pomóc?

Za każdą z wielkich liczb stoją tragedie pojedynczych osób oraz ich rodzin. Dotychczas w Polsce nie wdrożono działań strategicznych, które pozwoliłyby kompleksowo rozwiązać problemy systemu opieki onkologicznej. W ostatnich latach powstało wiele organizacji wspierających pacjentów
z chorobami nowotworowymi, które działają tam, gdzie ludzie albo instytucje zawodzą. Fundacja Onkologiczna Alivia istniejąca od 2010 roku, prowadzi szereg działań, w ramach których zbiera środki dla pacjentów onkologicznych. Tylko w ubiegłym roku tysiące Polaków zdecydowało się wesprzeć naszych podopiecznych przekazując 1% swojego podatku, dzięki czemu mogliśmy sfinansować leczenie wielu z naszych ponad dwustu podopiecznych. Równocześnie w ramach programu „Skarbonka”
do dzisiaj przekazaliśmy pacjentom ponad 5 mln zł. Całość tej kwoty została przeznaczona na leczenie oraz wydatki z nim związane – mówi Bartosz Poliński, Prezes Fundacji Onkologicznej –
To realne wsparcie dla chorych, które jednak nie byłoby możliwe bez udziału ludzi dobrej woli.
W imieniu naszym oraz naszych podopiecznych dziękujemy każdemu z darczyńców – dodaje.

A to już wiesz?  Konsekwentne działania na rzecz pozytywnych zmian w zakresie żywienia

 

 

O FUNDACJI ONKOLOGICZNEJ ALIVIA

Fundacja Onkologiczna Alivia niesie pomoc chorym na raka w Polsce już od 2010 roku.
Jej założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Od tej pory wspólnie wspierają chorych i ich bliskich
w trudnych sytuacjach, jak również angażują ludzi zdrowych w działania na rzecz walki z rakiem.

Fundacja motywuje swoich podopiecznych do aktywnej postawy w trudnym procesie leczenia onkologicznego – szukania jak największej ilości informacji na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem.

Alivia daje chorym konkretne narzędzia do walki z rakiem i podpowiada sposoby ułatwiające dotarcie do informacji. Pomaga im gromadzić fundusze na leczenie niefinansowane ze środków publicznych,

 

badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, sprzęt ortopedyczny i środki opatrunkowe. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, który Alivia prowadzi dla potrzebujących.

Fundacja udostępnia też bezpłatnie serwisy www.Onkomapa.pl i www.Kolejkoskop.pl. Dzięki nim chorzy mogą znaleźć najlepszy ośrodek onkologiczny w okolicy, najwyżej ocenianego lekarza, a także wyszukać najkrótszą kolejkę do bezpłatnych badań diagnostycznych. Publikuje również w języku polskim nowości onkologiczne ze świata zarówno na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebooku.

Jeśli chcesz pomóc pacjentom onkologicznym w trudnych zmaganiach z rakiem i polską służbą zdrowia – przekaż swój 1% Alivii, wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS:  0000 358 654.

Więcej informacji: www.alivia.org.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„WALCZ” na elewacji PGE Narodowego i Narodowy Test Wiedzy Zdrowie, LIFESTYLE - W Światowy Dzień Walki z Rakiem Fundacja Onkologiczna Alivia zainaugurowała kampanię „Wojna z rakiem”.
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy