LIFESTYLE Zdrowie

Wzrok najlepszy pod słońcem

Wzrok najlepszy pod słońcem
Przed wyjazdem na majówkowy wypoczynek warto pamiętać o kilku kliku zasadach, dzięki którym zarówno podróż, jak i chwile relaksu upłyną przyjemnie i bezpiecznie. Jak prawidłowo zadbać o oczy, żeby dostrzec same plusy z relaksu w majowym

Data publikacji: 2019-04-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wzrok najlepszy pod słońcem
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

Przed wyjazdem na majówkowy wypoczynek warto pamiętać o kilku kliku zasadach, dzięki którym zarówno podróż, jak i chwile relaksu upłyną przyjemnie i bezpiecznie. Jak prawidłowo zadbać o oczy, żeby dostrzec same plusy z relaksu w majowym słońcu?

Wzrok najlepszy pod słońcem Zdrowie, LIFESTYLE - Przed wyjazdem na majówkowy wypoczynek warto pamiętać o kilku kliku zasadach, dzięki którym zarówno podróż, jak i chwile relaksu upłyną przyjemnie i bezpiecznie. Jak prawidłowo zadbać o oczy, żeby dostrzec same plusy z relaksu w majowym słońcu?

Wiosną dni stają się co raz dłuższe, a pobudzające do życia słońce zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wystawiając twarze w kierunku ogrzewających promieni, należy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowej ochrony oczu przed ich negatywnymi skutkami. Jednak, co zrobić w przypadku gdy na co dzień stosujemy okulary korekcyjne? Całe szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają na korekcję wady przy jednoczesnej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem.

Jak chronić oczy przed słońcem, gdy mamy wadę wzroku? Można to pogodzić decydując się na wybór okularów z barwionymi soczewkami korekcyjnymi czy szkłami fotochromowymi. Tegorocznym hitem są nakładki clip-on przyczepiane do codziennych okularów korekcyjnych.

Korekcja w kolorach tęczy

Dla osób z wadą wzroku wymagającą korekcji, spędzających dużo czasu na zewnątrz i narażonych na intensywne odziaływanie promieni słonecznych, dobrym rozwiązaniem będą korekcyjne okulary przeciwsłoneczne. Prawidłowo dobrane do naszej wady soczewki barwione ze specjalnym filtrem przeciwsłonecznym ochronią przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, a pokryte dodatkową powłoką polaryzacyjną lub antyrefleksyjną zredukują odblaski świetlne. Zapewnią naturalne, komfortowe i kontrastowe widzenie. Dzięki możliwości wyboru stopnia zacienienia oraz zabarwienia szkieł z szerokiej gamy kolorystycznej (łącznie z lustrzankami), okulary mogą być nie tylko tarczą chroniącą przed promieniowaniem lecz również atrakcyjnym uzupełnieniem stylizacji.

Jedna para do kompletnej ochrony

Okulary z soczewkami fotochromowymi będą najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą chronić swoje oczy niezależnie od siły promieniowania bez konieczności korzystania z dwóch par naprzemiennie. Soczewki fotochromowe zapewniają odpowiednią korekcję wzroku na co dzień, a na zewnątrz pełnią rolę zarówno okularów korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych. Same zmieniają zabarwienie, dostosowując się do warunków atmosferycznych oraz intensywności promieniowania UV, a w pomieszczeniach mogą być praktycznie przeźroczyste.

A to już wiesz?  Akromegalia - uratuj życie!

W cieniu clip-onów

Kolejnym wygodną opcją dla osób noszących okulary mogą okazać się nakładki clip-on. Są to szkła przeciwsłoneczne, które szybko i łatwo można przypiąć do pary codziennych okularów korekcyjnych. Kształty i modele nakładek powinny być dostosowane do modelu oprawek okularowych. Są lekkie, łatwe w użytkowaniu i występują w rożnych kolorach. Gotowe do założenia, kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słoneczne.

Po pierwsze chronić

Dla naszych oczu okulary przeciwsłoneczne są barierą ochronną niczym krem z filtrem dla skóry. Dlatego tak istotny jest wybór szkieł z odpowiednimi parametrami – podkreśla dr n. biol. Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express. – Dodatkowo, okulary łączące korekcję z ochroną przed słońcem, powinny być każdorazowo dobierane adekwatnie do występującej wady oraz potrzeb użytkownika. Decyzję warto poprzedzić konsultacją u specjalisty, który wykona badanie oraz udzieli porad odnośnie najlepiej dopasowanego sposobu korekcji – dodaje.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wzrok najlepszy pod słońcem Zdrowie, LIFESTYLE - Przed wyjazdem na majówkowy wypoczynek warto pamiętać o kilku kliku zasadach, dzięki którym zarówno podróż, jak i chwile relaksu upłyną przyjemnie i bezpiecznie. Jak prawidłowo zadbać o oczy, żeby dostrzec same plusy z relaksu w majowym słońcu?
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy